Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları, Ankarada 310 krom boru sac tank levha kilosu alımı alanlar firmalar Sincan, Etimesgut, Çankaya, Yenimahalle, Mamak Keçiören, Altındağ, Pursaklar, Gölbaşı, Beypazarı fiyatları

HURDA KROM PASLANMAZ ALIMI

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Gerek imalat artığı gerekse çeşitli kullanım amacı ile üretimi yapılan ve hurdaya ayrılan Krom Merdiven ve balkon korkuluğu, krom paslanmaz benmari hurdası, krom tencere tepsi, krom evye hurdası gibi hurdalarınızı satarak para kazanabilirsiniz!

Sizde elinizde bulunan hurda krom paslanmaz ve krom içeren her türlü paslanmaz hurdasını satmak istiyor ve hurdacı arıyorsanız yada güncel hurda krom paslanmaz fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler:

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları, Ankara hurda krom fiyatı, Ankarada hurda paslanmaz fiyatları, ankarada hurda krom alan, alanlar, sincan paslanmaz hurda, krom hurdası alan fabrikalar, hurda paslanmaz alan firmalar, hurda krom fiyatları, hurda krom kilosu, hurda krom kilosu kaç para, hurda paslanmaz kilosu ne kadar, hurda 304 kalite paslanmaz fiyatları, hurda paslanmaz alış fiyatı

Ankara Hurdacılar

Müşteri Hizmetleri

0 538 797 1792

Ankara Hurdacılar

WhatsApp İletişim

0 538 797 1792Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Krom Paslanmaz Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Metalürjide paslanmaz çelik, minimum %10,5 krom elementi içeren bir demir-karbon alaşımı olarak tarif edilir. Krom elementi çeliği paslanmaya karşı koruyan temel bileşendir. İsmini bu çeliklerin, diğer çelikler gibi lekelenmemesi, korozyona uğramaması ve paslanmamasından almaktadır.

Krom Nedir?

Metalik bir element olan Krom'un atom numarası 24, atom ağırlığı 51,996'dır. İsmi Yunanca renk anlamına gelen "krıma"dan gelmektedir. Krom çok sert olması ve erime noktasının 1857 °C olması nedeniyle,[kaynak belirtilmeli] metallere sertlik sağlanması ve zırhlı araç yapımı için kullanılır. En önemli kullanım alanı Nikel ile beraber paslanmaz çeliklerdedir.[1] Oluşturdugu kromoksit tabakası çelik yüzeyini film tabakası gibi kaplar ve kimyasal korozyona karşı dayanıklılık sağlar. Kaynak

Krom nerelerde kullanılır?

Krom, özellikle metalurji, kimya, refrakter (ateşe dayanıklı çeşitli malzemeler) ve döküm sanayiinde olmak üzere otomotiv, mutfak ve banyo metalleri gibi sektörlerde de kullanılmaktadır.

Metalurji sanayiinde krom cevherinin en önemli kullanım alanı paslanmaz çelik yapımında kullanılan ferrokrom üretimidir. Dünya krom üretiminin yaklaşık yüzde 95’i ferrokrom üretiminde kullanılmaktadır.

Ferrokrom, paslanmaz çelik metal ve silah sanayinin çok önemli bir maddesidir. Krom; çeliğe sertlik ile kırılma ve darbelere karşı direnç verir, aşınma ve oksitlenmeye karşı koruma sağlar.

Kromun çeşitli alaşımları mermi, denizaltı, gemi, uçak, top ve silahlarla ilgili destek sistemlerinde kullanılır. Estetik görünümü sayesinde, bu malzemenin son yıllarda otobüslerde ve tren vagonlarında, aydınlatma sistemlerinde, merdiven korkuluklarının yapımında ve petrol arama platformlarının yapımında kullanılmaktadır.

Krom kimyasalları paslanmayı önleyici özellikleri nedeniyle uçak ve gemi sanayiinde yaygın olarak; kimya endüstrisinde de sodyum bikromat, kromik asit ve boya hammaddesi yapımında kullanılmaktadır. Krom kimyasalları; metal kaplama, deri tabaklama, boya maddeleri (pigment), seramikler, parlatıcı gereçler, katalizör, boyalar, konserve kutulama (canning agents), su işleme,temizleme (water treatment), sondaj çamuru ve diğer birçok alanda tüketilir.

Refrakter özellikteki krom cevheri, çelik üretiminde yüksek fırınlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Krom Paslanmaz Hurdası nerelerden elde edilir?

Krom Merdiven ve balkon korkuluğu,
krom paslanmaz benmari hurdası,
Paslanmaz 430 Kalite,
Paslanmaz 201 Kalite
Paslanmaz 304 Kalite ( krom talaşı ),
Paslanmaz 304 Kalite ( krom),
Paslanmaz 316 Kalite (Talaş),
Paslanmaz 316 Kalite,
Paslanmaz 310 Kalite (Talaş),
Paslanmaz 310 Kalite,

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Uzun süredir kullanmadığımız, artık ihtiyaç duymadığımız yada kullanım ömrünü doldurduğunu düşündüğümüz geri dönüştürülebilen her malzeme hurdadır. Ya ihtiyacı olan birilerine verilerek, satılarak değerlendirilir yada geri dönüşüm ile yeniden hizmete ve kullanıma kazandırılır.

Bu ürünlerin yeniden geri dönüşüm halkası içine katılabilmesi ile öncelikle ham madde ihtiyacı azalır. Ham maddenin, kullandığımız geri dönüştürülebilen ürünlerden sağlanması gerek ülkemize gerekse gelecekte torunlarımıza bırakacağımız en büyük mirastır.

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Hurda metal geri dönüşümün en önemli adımı, kullanım ömrünü tamamlamış ürünlerin, amaçları doğrultusunda geri dönüşümlerinin yapılabilmesi için doğru ellere, doğru şekilde ulaştırılmasından geçer.


Geridönüşüm Sosyal Mesaj