Ankara Hurda Akü Fiyatları, akü kilo fiyatı alan firmalar depozito ne kadar kaç para kilosu alımı ivedik Sincan Etimesgut Çankaya Yenimahalle, Mamak Keçiören, Altındağ, Pursaklar, Gölbaşı, Beypazarı fiyatları

HURDA AKÜ ALIMI

Ankara Hurda Akü Fiyatları

Ankara Hurda Akü Fiyatları

Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden, ihtiyaç halinde bunu elektrik enerjisi olarak veren cihaza akü denir. Her türlü otomobil aküsü, kamyon aküsü, araba aküsü, otobüs aküsü, tır aküsü gibi tüm akümülatör hurdalarını satarak para kazanabilirsiniz!

Sizde elinizde bulunan hurda akü yada teknik adı ile akümülatör hurdasını satmak istiyor ve hurdacı arıyorsanız yada güncel hurda akü fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler:

Ankara Hurda Akü Fiyatları, akü hurdası akümülatör hurdası Ankarada hurda akü fiyatları, ankarada hurda akü alan, alanlar, sincan akü hurda, akü hurdası alan fabrikalar, hurda akü alan firmalar, hurda akümülatör, hurda akü kilosu, akü hurdası kaç para, hurda akü kilosu ne kadar, hurda akü adet fiyatı

Ankara Hurdacılar

Müşteri Hizmetleri

0 538 797 1792

Ankara Hurdacılar

WhatsApp İletişim

0 538 797 1792Ankara Hurda Akü Fiyatları

Akü Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Akümülatör, Akü, Akım toplar, Batarya ya da Biriktireç, elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden, istenildiğinde bunu elektrik enerjisi olarak veren cihaz, araçlarda bulunan elektrik enerjisi kaynağı. Kaynak

Akü Nedir?

Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden, ihtiyaç halinde bunu elektrik enerjisi olarak veren cihaza akü denir. Aküler, kurşun asit, nikel kadmiyum, nikel ndemir gibi kullanılan metal cinslerine göre çeşitlere ayrılır.

Günümüzde en yaygın kullanılan akü tipi kurşun-asit akümülatörleridir.Bu aküler de temel olarak kuru ve sulu diye ikiye ayrılır.

Sulu akülerin en fazla kullanılan çeşitleri starter veya SLI (başlatma, ışıklandırma ve ateşleme fonksiyonlarının ingilizce baş harfleri ile ifade edilmiş hali) olarak da tabir ettiğimiz klasik tipteki oto aküleridir. Oto aküleri de kendi içinde tam kapalı veya buşonları açılabilen diye ikiye ayrılır. Bu iki tip akünün de iç yapısı aynıdır. Yani her ikisi de klasik tipte kurşun asit akülerdir. Kapalı akülerin farkı buşonların açılamamasıdır. Bu akülere su eklenemediği için voltaj düzenekleri iyi olan araçlara takılması daha uygundur.

Akü nerelerde kullanılır?

Starter Aküler: Motorlu araçlarda kullanılır.

Stasyoner Aküler: Santrallerde, trenlerde, aydınlatma sistemlerinde kullanılır.

Traksiyoner Aküler: Forkliftlerde, taşıma ve istifleme araçlarında kullanılır.

Madenci Aküleri: Maden ocaklarında kullanılır.


Ankara Hurda Akü Fiyatları

Ankara Hurda Akü Fiyatları

Akü Hurdası nerelerden elde edilir?

Araç aküleri (Otomobil, minibüs, Kamyon, Tır gibi),
Santral Enerji aküleri (Telsiz telefon santral aküleri),
Tren, Tranway Aküleri,
Aydınlatma sistemleri aküleri,


Ankara Hurda Akü Fiyatları

Ankara Hurda Akü Fiyatları

Uzun süredir kullanmadığımız, artık ihtiyaç duymadığımız yada kullanım ömrünü doldurduğunu düşündüğümüz geri dönüştürülebilen her malzeme hurdadır. Ya ihtiyacı olan birilerine verilerek, satılarak değerlendirilir yada geri dönüşüm ile yeniden hizmete ve kullanıma kazandırılır.

Bu ürünlerin yeniden geri dönüşüm halkası içine katılabilmesi ile öncelikle ham madde ihtiyacı azalır. Ham maddenin, kullandığımız geri dönüştürülebilen ürünlerden sağlanması gerek ülkemize gerekse gelecekte torunlarımıza bırakacağımız en büyük mirastır.

Ankara Hurda Akü Fiyatları

Hurda metal geri dönüşümün en önemli adımı, kullanım ömrünü tamamlamış ürünlerin, amaçları doğrultusunda geri dönüşümlerinin yapılabilmesi için doğru ellere, doğru şekilde ulaştırılmasından geçer.


Geridönüşüm Sosyal Mesaj